آیات

فهرست کاملی از آیات مرتبط با حضرت مهدی (عج) (255 آیه) با تفسیر و احادیث مربوطه

پرسمان
براى پاسخگويى به سوالات و شبهات پيرامون امام زمان (عج) ، حدود 2000 پرسش و پاسخ در اين باره جمع آورى و ضمن موضوع بندى و گروه بندى (شامل:  انتظار فرج، ولادت ، امامت ، غیبت صغری، سفیران و ...) هر سؤال در اختيار محققان قرار گرفته است.

كتابخانه ديجيتالى
يكى ديگر از اهداف طرح ايجاد كتابخانه ديجيتالى شامل
400 جلد كتاب و بیش از 3500 عنوان مقاله پیرامون شخصیت حضرت مهدی (عج) مى باشد.

حکایات
انتخاب
100 داستان متنى
راجع به تشرفات و ملاقاتهای بزرگان با آن حضرت و  بیش از 40 داستان صوتى و کلیپ تصویری  راجع به تشرفات به زبان فارسى يكى از ويژگى هاى منحصر به فرد مى باشد.

بعد از ظهور
با توجه به اينكه تا بحال تحقیق گسترده ایی نسبت به بحث زندگانی بعد از ظهور آقا امام زمان (عج) نگرديده بود، گروه تحقيق حکایات و احادیث گلچینی راجع به زندگی بعد از ظهور حضرت مهدی (عج)
در رابطه با بحث رجعت انبیاء و حکومت امامان و ....
براى استفاده علاقه مندان در برنامه قرار دادند.

احادیث
رسول گرامی اسلام و امامان ، احادیث و اخبار بسیاری از آمدن موعود و وضعیت آخر الزمان به يادگار گذاشته اند، بیش از 1100 حدیث (با ترجمه فارسی و ذکر ماخذ از منابع شیعی و اهل سنت) بیانگر آن زمان و آمدن منجی می باشند.
و همچنین مجموعه کاملی از توقیعات و نامه های آن حضرت به نواب و بزرگان در این مجموعه جمع آوری گردیده که با گلچینی از احادیث صوتی و تصویری مزین شده است.

كتابشناسى
يكى ديگر از ويژگى هاى برنامه معرفى حدود 2500 كتاب درباره امام زمان (عج) به زبان فارسى و عربى به همراه امکان دسترسی به معرفی مختصر و فهرست بیش از 1500 عنوان از آنها مى باشد تا زمينه هاى تحقيق بيشتر را براى محققان و پژوهشگران آماده نمايد.

اشعار
انتخاب 450 قطعه شعر  و نثر ادبی به صورت غزل و قصیده و دوبیتی تحت قالب متن و صوت و تصویر  راجع به حضرت مهدی (عج) یكى دیگر از قابلیت های این نرم افزار می باشد.

زندگی نامه

معرفی کاملی از زندگی نامه آن حضرت به صورت صوتی و متنی پیرامون ولادت و زندگی و غیبت و اخبار سایر امامان نسبت به آمدن حضرت می باشد.

نوا و نما
مجموعه صوتی کامل و جالبی از ادعیه ((به همراه متن و ترجمه دعا) و  مناجات نامه ها و کلیپ ها فلش و مولودی ها و  سرودها و مدیحه سرایی و سخنرانی اساتید بزرگ و مشهور  راجع به امام زمان (عج)

فهرست واژگان
يكى ديگر از ويژگى هاى برنامه وجود لیست جامع و کاملی از واژگان و کلمات مورد استفاده در فرهنگ انتظار و مهدویت می باشد.

تصاوير
گالرى متنوعى از تصاوير
مرتبط با حضرت که شامل مسجد جمکران، مسجد سهله، سرداب مقدس، سامرا و.... می باشد.

اماکن
توضیح جامعی نسبت به اماکن مرتبط با  امام زمان (عج) که شامل: مسجد جمکران ( آشنایی ، نحوه ساخت، اعمال و آداب و ...) ، وادی السلام ، مسجد سهله،  مسجد کوفه، سامرا  و سرداب سامری

 

* - همچنین معرفی کاملی از سایت ها  و منابع معتبر اینترنتی که راجع به بحث مهدویت و امام زمان تحقیق و فعالیت می کنند.